Piaskarki bezpyłowe

Piaskarka bezpyłowa Clemco HSP-20

Piaskarka bezpyłowa Clemco HSP-20

Mobilne urządzenie do piaskowania bezpyłowego HSP-20 firmy CLEMCO, wyposażone w podciśnieniowy system transportu i separacji ścierniwa, pracujące z wielokrotnym użyciem ścierniwa w tzw. "cyklu zamkniętym". Z odpowiednim wyposażeniem dołączonym do zestawu może również pracować jako bardzo wydajny odkurzacz.

Piaskarka bezpyłowa Clemco HS- 200 P-1

Piaskarka bezpyłowa Clemco HS-200 P1
 
Duży brat HSP-20 jest skonstruowany do czyszczenia części, które nie mogą być czyszczone w kabinie lub komorze piaskarskiej. Ze względu na większą pojemność zbiornika oczyszczarki oraz silniejszą jednostkę ssącą, HS-200 P-1 może obsługiwać większe elementy niż HSP-20. Jednak poprzez zamontowanie na mobilnej ramie jest tak elastyczny, jak jego mały brat i również oferuje możliwość zastosowania głowicy czyszczącej z różnymi końcówkami dla różnych geometrii powierzchni.

Piaskarka bezpyłowa Clemco Educt-O-Matic

Ręczna piaskarka bezpyłowa Clemco Educt-O-Matic
 
Oczyszczarka Educt-O-Matic służy do czyszczenia powierzchni poza komorą śrutowniczą, gdzie powinno się ograniczyć pylenie i rozprysk ścierniwa. Oczyszczarka wyposażona jest w głowice i szereg końcówek do czyszczenia powierzchni płaskich kątów wewnętrznych i zewnętrznych oraz powierzchni zaokrąglonych. Educt-O-Matic występuje równineż w wersji z osobnym pojemnikiem zbierającym zanieczyszczenia.
 

Głowica KB-52 Clemco

Głowica KB-52 Clemco do piaskowania w osłonie wodnej

Głowica KB-52 Clemco do piaskowania w osłonie wodnej podaje wodę bezpośrednio do ścierniwa w dyszy w celu zapobiegania tworzenia się pyłu. Po uruchomieniu procesu czyszczenia na sucho, operator reguluje pokrętłem na głowicy ilość dostarczanej pod ciśnieniem wody – od mgiełki do strumienia, co znacznie eliminuje zapylenie bez większego wpływu na wydajność pracy.